درباره انجمن

ایده راه اندازی کانون دانش آموختگان مهندسی مکانیک یزد مدتی پس از برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشجویان مکانیک ۸۳ (در ۵ام تیرماه ۱۳۸۷) شکل گرفت. در جلسه ای که در تاریخ ۱۷ مهرماه ۸۷ در محل حمام سنتی خان برگزار شد پیگیری قضیه به صورت جدی برای تشکیل یک کانون خواسته شد. در آن جلسه قرار شد تا مراسمی در سالگرد جشن فارغ التحصیلی یعنی ۵ تیر ۸۸ برگزار شود تا ضمن دیدار مجدد، تصمیمات لازم برای تشکیل کانون فارغ التحصیلان گرفته شود.
در همین راستا و برای گسترش کار، همایش ۵ تیر ۸۸ با حضور جمعی از فارغ التحصیلان مکانیک ۸۳ و دانشجویان ورودی ۸۴ که در شرف فارغ التحصیلی قرار داشتند تشکیل شد. این مراسم در دو بخش اردویی صبح و جلسه تصمیم گیری بعدازظهر (در محل خان دوحد) با حضور اساتید ارجمند جناب آقای دکتر بزرگ، جناب آقای دکتر سفید و جناب آقای دکتر فتوحی برگزار گردید و مقرر شد ضمن تشکیل هیات موسس، هماهنگی ها و پیگیری های لازم جهت برگزاری یک گردهمایی بزرگ با حضور تمامی فارغ التحصیلان مکانیک دانشگاه یزد به عنوان اولین مجمع عمومی این انجمن صورت بگیرد.
دو روز بعد یعنی در ۷ام تیر اولین جلسه هیات موسس با حضور افراد علاقه مند از فارغ التحصیلان ورودی های مختلف دانشکده تشکیل شد و ضمن تبیین کارهای لازم برای برگزاری گردهمایی در اوایل آبان ماه ۸۸، تقسیم وظایف نیز صورت گرفت.
با تلاش و پیگیری مستمر اعضا در مدت ۴ ماه، طی مراسم با شکوه و خاطره انگیزی اولین گردهمایی دانش آموختگان در تاریخ پنجشنبه ۸۸/۸/۷ با حضور قریب ۳۰۰ نفر از فارغ التحصیلان سالهای مختلف از سرارسر کشور برگزار گردید. فردای آن روز یعنی در ۸۸/۸/۸ و مقارن با زادروز خجسته هشتمین امام معصوم، جلسه شورای سیاست گزاری با حضور اساتید و فعالین بخش های صنعت و آموزش برگزار گردید و خط مشی های کانون تبیین گردید.

از آن تاریخ فعالیت های رسمی کانون آغاز گردیده و کلیه فعالیت های صورت گرفته در پست های این سایت موجود است. ضمنآ در بهمن ماه ۱۳۸۹ کانون موفق به اخذ امتیاز شعبه انجمن مهندسان مکانیک ایران گردید و در حال حاضر فعالیت های کانون تحت این عنوان صورت می گیرد.